برای مشاهده سایت لطفا جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید.

درباره گلهو

به نام پروردگار نیکی و نیکوکاری،

در مسیر سعادت آدمی، اگر چه رهزنان بسیارند چون جهل و بخل و حرص و حسد؛ اما در این میدان اهریمنی، است بنام فقر که تمامی این دزدان دین و دنیا را به خدمت می‌گیرد تا بنیان و بنیاد آدمی را بسوزاند. اهریمنی که اگر عرصه تاخت و تاز بیابد، از نان‌پاره تا اخلاق را نشانه گرفته و جامعه انسانی را به ورطه هلاکت می‌کشاند.

چنان‌که خردمندان باستان گفته‌اند: «در شهری که تهیدستی خانه کند، در همان‌جا دزدی و بدکاری پنهان می‌شوند.» (افلاطون)

این شرنگ تلخ و تباهی (فقر) چنان در کام خانواده می‌نشیند که آن‌ها را از سبزی به سیاهی و از نوای زندگی به بی‌نوایی می‌کشاند. آن‌طور که شاعر و نویسنده دردمند مغرب زمین می‌گوید: «گاهی فقر و بیچارگی به جایی می‌رسد که رشته‌ها و پیوند‌ها را می‌گسلد. این مرحله‌ای‌ست که تیره‌بختی و سیاه‌کاری درهم می‌آمیزند و کلمه‌ی شومی تولید می‌شود بنام بینوایان.» (ویکتور هوگو)

از این‌رو، زنان و مردانی پاک‌سرشت و از تبار نیکان، برآن شدند که کمر همت بسته و با تأسیس موسسه‌ی خیریه و نیکوکاری «موعود» به یاری خانواده‌های نیازمند و هدایت کودکان بی‌سرپرست (و بدسرپرست) بپردازند. و چنان‌که خود می‌گویند:

✓ «موسسه موعود اکنون با شماره مجوز ۱۳۶۹/۱.۱۶۵٫۱ و شماره ثبت ۳۵۴۵۲ مشغول به فعالیت و تا کنون به لطف خداوند و به همت خیرین توانسته تعداد کثیری از کودکان این سرزمین را حمایت نماید و مانع از ترک تحصیل آن‌ها شود. کودکانی که چند سال پیش به عضویت موسسه درآمدند، اکنون جوانانی برومند هستند که مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ها می‌باشند و یا فارغ‌التحصیل شده و در جایگاه‌ها و موقعیت‌های اجتماعی مناسبی قرار گرفته و اکنون خود به حمایت از موسسه می‌پردازند.

علاوه بر این، موسسه با اجرای طرح کودکان نیکوکار، گروهی از کودکان را که از نظر مالی در وضعیت مناسبی هستند، را با هدف آموزش و ترویج فرهنگ نیکوکاری به عضویت در این طرح درآورده و این عزیزان به عنوان نمایندگان موسسه به جمع‌آوری کمک‌های فامیل و اقوام خود می‌پردازند.

با این روش، کودکان نیکوکار علاوه بر اینکه خود در روند رشد به رشد شخصیتی دست می‌یابند، در سایه‌ی وجودشان کودکانی که از شانس کمتری از آن‌ها در زندگی بهره برده‌اند نیز کمی راحت‌تر زندگی و تحصیل می‌کنند.

و این موارد است که باعث می‌شود انگیزه‌ی موعودیان جهت گسترش و حمایت از تعداد بیشتری از این عزیزان روز به روز افزایش یابد و این مهم میسر نخواهد شد مگر با عنایت خداوند و حمایت مردم نیک‌اندیش و خیرخواه.»

از طرف دیگر، در راستای اعتلای اهداف خیرخواهانه «موعود» و توسعه راهکارهای درآمدزایی خانوارها، این موسسه برآن شد تا با هدایت افراد و خانواده‌های نیازمند به سمت تولید و بافت فرش و گبه، دری دیگر از کمک و حمایت به روی این عزیزان بگشاید. به همین منظور، ما با راه‌اندازی سایت(گلهو) در زمینه معرفی فرش و گبه و محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار (آموزش، احداث کارگاه، شناسایی و هدایت خانواده‌ها و کودکان کار، بازاریابی و فروش) و دستاوردهای خانواده‌های تحت پوشش بر اساس سیاست‌ها و راهبردهای «خیریه موعود»، برآن شدیم تا در جهت فقرزدایی و تکریم نیازمندان بسته به بضاعت خویش، گامی مؤثر برداریم و با این هدف، دست تمامی نیکوکاران و خیرین گرامی را گرمی می‌فشاریم. باشد که به شکرانه آن رحمت و نعمت پروردگار، شامل حال همه‌ی ما گردد.

و سلام بر نیکوکاران جهان باد